Budują maszt

aktualizacja: 2020-05-08 15:28:36     nr wiadomości: 42301     przeczytano: 4993     Ilość komentarzy komentarze: 4

Przy starodrożu drogi krajowej nr 61, na wjeździe do Szczuczyna od strony Grajewa stanie maszt zdaniem niektórych, służący do wdrożenia sieci 5G. Mieszkańcy są pełni obaw o swoje zdrowie i  zarzucają bierność samorządu w tej sprawie. 

- Powstająca wieża nie jest budowana w technologii 5G - zapewnia Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna. I dodaje - obecne prawo ogranicza udział samorządu w tego typu inwestycjach do minimum, nie pozwalając na zatrzymanie inwestycji. Jedynym postępowaniem jest tzw. ocena oddziaływania na środowisko, która w jednym z przypadków, mimo podwójnej mojej próby wydania decyzji negatywnej, za każdym razem była uchylana przez jednostkę kontrolną - Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży. Dodatkowo przedsięwzięcie zlokalizowane zostaje na działce prywatnej, co również ogranicza możliwość działania samorządu. Wcześniej, gdy wieże chciano wybudować na działkach gminnych, z Radnymi podjęliśmy decyzję o braku zgody na ich realizację.

W porównaniu z poprzednimi, sieć komórkowa piątej generacji ma dawać o wiele większą prędkość przekazywania danych i pozwoli podpiąć do Internetu ogromną liczbę dodatkowych urządzeń.  Nadajniki 5G można zamontować na każdej z dotąd wybudowanych wież. Obecnie w ograniczonym zakresie funkcjonują wyłącznie w Warszawie, nie są montowane w mało zaludnionych obszarach.

W Szczuczynie funkcjonowały 3 wieże GSM, jedna z nich została zlikwidowana podczas budowy obwodnicy.

 

Glosowac chcecie przez internet to musi byc porzadny a nie jakis radiowy dojdzie nie dojdzie bo nie ma zasiegu i latwy do oszustwa.
Napisał: baran dodano: 2020-05-09 01:03:11

A co to za wieża powstała przed Rudą ,a druga w Mieczach ?Jak ktoś wie niech poinformuje .
Napisał: mieszkanka dodano: 2020-05-12 13:20:38

Jedynym postępowaniem jest tzw. ocena oddziaływania na środowisko, która w jednym z przypadków, mimo podwójnej mojej próby wydania decyzji negatywnej, za każdym razem była uchylana przez jednostkę kontrolną - Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łomży I to ma nazwę DEMOKRACJI, czy nie rozumiecie, że socjalizm nadal funkcjonuje w Polsce, pod nawą III RP
Napisał: HENRY H-4 dodano: 2020-05-12 19:09:06

DO:mieszkanka W Rudzie i w Mieczach powstaje nadajnik PLAY.To ten sam nadajnik, który powstaje w Szczuczynie i którego dotyczy ten artykuł.Oczywiście nadajnik ma pozwolenie na działanie w technologiach:2G,3G,4G(czyli LTE) i 5G(gdy Play weźmie udział w aukcji częstotliwości).
Napisał: Ktoś dodano: 2020-05-18 17:37:55

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.