Dlaczego warto wybierać zdrową żywność?

aktualizacja: 2019-04-30 18:02:58     nr wiadomości: 39113     przeczytano: 3015     Ilość komentarzy komentarze: 1

Produkty eko są coraz bardziej popularne. Za zdrową żywność uważa się artykuły, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty oraz pochodzą z ekologicznych gospodarstw. Zdrowa żywność jest bogata w witaminy i istotne substancje odżywcze. Poza tym, wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. W porównaniu z żywnością pochodzącą z farm przemysłowych jest wyższej jakości i pozbawiona jest szkodliwych substancji.

Przykłady produktów ekologicznych

Przy uprawie warzyw i owoców ekologicznych nie używa się pestycydów, tylko naturalne, zielone nawozy. Dzięki temu, żywność bogata jest w cenne substancje spożywcze i witaminy. Mleko od krów z pastwiska ma ponad 180% więcej beta-karotenu i nawet 100% więcej kwasów omega 3, niż to pochodzące od krów z gospodarstw przemysłowych. Istotne różnice widać również w przypadku jajek. Te od kur z wolnego wybiegu posiadają nawet dwa razy więcej witaminy E i bata-karotenu oraz kwasów omega 3. Podobnie rzecz ma się w przypadku mięsa. Drób, wołowina czy wieprzowina z ferm eko są pozbawione antybiotyków i żywią się naturalną paszą. Zwierzęta z gospodarstw przemysłowych spożywają przede wszystkim zboże i soję, dlatego ich mięso ma nawet 50% więcej tłuszczu niż to z eko gospodarstw.

Zalety żywności naturalnej

Żywność naturalna charakteryzuje się wysoką jakością i naturalnością, dlatego jest wybierana przez coraz większą liczbę konsumentów. Produkty eko pozbawione są sztucznych barwników, przeciwutleniaczy, konserwantów czy antybiotyków. Artykuły spożywcze bio zawierają cenne subctancje odżywcze i witaminy. Poza tym, żywność naturalna jest bezpieczna dla alergików. Warto również pamiętać, że wybierając produkty ekologiczne wspieramy środowisko naturalne. Skład produktów bio wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, samopoczucie i funkcjonowanie organizmu.

Gdzie kupować żywność naturalną?

Mogłoby się wydawać, że żywność naturalna jest trudno dostępna i niełatwo ją kupić. Okazuje się, że jej popularność rośnie bardzo szybko, dlatego przez cały czas powstają nowe punkty z żywnością bio. W galeriach handlowych funkcjonują specjalne sklepy ze zdrową żywnością, w supermarketach znajdują się specjalne działy z naturalnymi artykułami. Poza tym, warto pamiętać, że najwięcej możliwości daje oczywiście Internet. W sieci sprzedaż online prowadzi wiele sklepów ze zdrową żywnością np.: bonovita.pl. Firma posiada szeroki asortyment i bogaty wybór produktów ekologicznych. Poza artykułami spożywczymi proponuje również suplementy, witaminy i kosmetyki. Wszystkie produkty są naturalne i posiadają niezbędna atesty oraz certyfikaty. Przedsiębiorstwo oferuje klientom wygodne możliwości dostawy, więc zakupy w sklepie są proste i szybkie. Dodatkowo, każdy produkt posiada szczegółowy opis, dzięki czemu można bez problemu sprawdzić jego skład.

Zdrowa żywność ma naprawdę wiele zalet, a obecnie dotarcie do niej nie stanowi żadnego problemu. Warto zamienić konwencjonalne produkty spożywcze na te pochodzące z bio gospodarstw, bo są one wyższej jakości i zawierają niezbędne składniki odżywcze.

 

Ciekawi mnie kto powinien dbac o zdrowa zywnosc bo na etykietach mozna pisac wszystko co komu sie podoba papier przyjmie wszystko prosze powiedziec jak kupujacy ma sprawdzic czy zywnosc jest ekologiczna ma z soba wozic laboratorium?
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-02 09:14:52

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.