Dożynki Powiatowe w Wąsoszu

aktualizacja: 2019-09-15 07:54:54     nr wiadomości: 40072     przeczytano: 4565     Ilość komentarzy komentarze: 1

15 września br. w Wąsoszu odbyły się  Dożynki Powiatowe organizowane przez Starostę Grajewskiego, Wójta Gminy Wąsosz, Proboszcza Parafii pw. Przemienienia Pańskiego oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wąsoszu.  W święcie dziękczynienia za plony wzięły udział delegacje gmin z powiatu grajewskiego, mieszkańcy Wąsosza oraz goście.

Po mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego nastąpił przemarsz uczestników na teren Szkoły Podstawowej. Ogłoszono wyniki konkursu wieńców dożynkowych. Wyróżniono największych dostawców mleka, jak też najlepszych rolników – producentów.

W trakcie uroczystości odbywały się prezentacje firm pracujących na rzecz rolnictwa i współpracujących. Równocześnie miał miejsce pokaz sprzętu rolniczego, twórczości ludowej, czy konkurs KRUS "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie". Przybyli z aprobatą oglądali występy zespołów, a świętowanie zakończono zabawą ludową.


Konkurs na wieniec dożynkowy

Wieńce tradycyjne:

1 miejsce – Niećkowo
2 m. – Sulewo Kownaty
3 m. – Sojczyn Borowy

Wieńce współczesne:

1 m. Toczyłowo
2 m. Ławsk
3 m. Załuski

     

 fot. e-Grajewo.pl

Fajna sprawa ,ale bez tych posłów.Musieli się pokazać, bo tak nie wiedzieliby gdzie jest Wąsosz.
Napisał: wyborca dodano: 2019-09-15 21:21:20

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.