piątek, 26 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 15003 wyświetleń

Echa sesji Rady Miasta Grajewo

 3. czerwca 2013 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie przy ul. Elewatorskiej 13 odbyła się XXXVI sesja Rady Miasta Grajewo VI kadencji.


Radni poznawali nowoczesne technologie produkcji mleka, poprzez zwiedzanie gospodarstwa Państwa Zawadzkich w Ciemnoszyjach oraz Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie.

Podczas obrad przyjęto informację na temat kierunków i form działań w zakresie promocji miasta, w tym w ramach organizacji "Dni Grajewa 2013" oraz plan imprez kulturalno-sportowych w mieście w okresie wakacyjno - urlopowym.

Podjęto uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w Statutach Grajewskiej Izby Historycznej, Miejskiego Domu Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Wyznaczono nowego przedstawiciela do Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Miasta i Gmin „Rzeka Historii” - Tomasza Strózika (fot. 10 drugi z prawej). Radni zaakceptowali: - decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Grajewa w rejonie ulic: Kilińskiego, Ks. J. Popiełuszki, Józefa Piłsudskiego i Pl. Niepodległości; - zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Grajewo na lata 2013 – 2026; - zmiany w budżecie Miasta Grajewo na 2013 rok.

W końcówce spotkania wystąpienie wygłosił prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie Edmund Borawski. Szef jednego z największych przetwórców mleka w Europie przypomniał zebranym początki zakładu, rozwoju, przybliżył działalność. Wymieniał wiele liczb, które mówią o olbrzymiej ilości przerabianego surowca, produkcji wielu wyrobów, współpracy z setkami kontrahentów. Dziękował rolnikom i pracownikom Mlekpolu, którzy wspólnie tworzą wspaniałą jakość oraz markę firmy. Wyraził również aprobatę dla pomysłu zorganizowania sesji RM na terenie Mlekpolu.

SM „MLEKPOL” to największa i najnowocześniej zarządzana spółdzielnia mleczarska w Polsce, a także jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” powstała na początku lat osiemdziesiątych XX w. w Grajewie - jednym z najpiękniejszych i najczystszych miejsc Polski.

 Przez wszystkie lata załoga Spółdzielni skoncentrowana była na jednym celu – produkcji najlepszych na rynku produktów z najwyższej jakości polskiego mleka. Dynamiczny rozwój Spółdzielni datuje się od początku lat dziewięćdziesiątych XX w. Stworzenie marek „Łaciate”, „Milko” i „Mazurski Smak” pozwoliło na intensywną promocję produktów nabiałowych w całej Polsce – niewątpliwy sukces, jakim jest najwyższa rozpoznawalność marki „Łaciate” wśród marek mleka!

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” rozrastała się, przyłączając okoliczne przedsiębiorstwa z tej samej branży. W ciągu kolejnych lat do macierzystego zakładu w Grajewie dołączyły spółdzielnie mleczarskie z: Kolna, Mrągowa, Sejn, Zambrowa, Augustowa, Bydgoszczy, Sokółki, Dąbrowy Białostockiej, Radomia, Zwolenia i Gorzowa Wielkopolskiego. Działania te doprowadziły do stanu, w którym „MLEKPOL” skupuje i przetwarza na znakomite produkty z ponad 13% skupowanego mleka w Polsce!

Tak znaczący zasięg i możliwości produkcyjne zaprocentowały udziałem w krajowym rynku mleka UHT, sięgającym obecnie ponad 40 %. „MLEKPOL” nie tylko prowadzi udane inwestycje w zakresie ciągłego unowocześniania technologii i środków produkcji, ale również dba o potencjał ludzki, czego dowodem jest przyznany Spółdzielni w 2009 r. tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia”.

Historia Spółdzielni Mleczarskiej „MLEKPOL” jest oparta na ciągłym rozwoju. Spółdzielnia ciągle się rozrasta, a osiągnięte sukcesy pozwalają wierzyć, że rysuje się przed nią równie pomyślna przyszłość. (mlekpol.com.pl)



Komentarze (18)

Radni z Miasta Grajewo zainteresowani są produkcją mleka. Czy to żart birmistrza? zaczną produkować mleko!

Radni dobrze jest jak się wszystkim interesują.Wiedzy nigdy za dużo.

Proponuję jeszcze jeden punkt do obrad: Spacer po ulicy Robotniczej od Mleczrni do ronda. Radni organoleptycznie zobaczą jak dbają o mijską drogę po której codziennie jeżdżą do pracy ich wyborcy.

Stan ulic niektórych jest kiepski, np:ul Konstytucji 3 maja , Krasickiego, droga na Wojewodzin- ul.Przemysłowa jest w remoncie ciekawe jak bedzie wyglądać po i później , stódzienki kanalizacji montóją w jezdni drogie i niepraktyczne rozwiązanie , mogli by przy chodniku albo pod chodnikiem taniej i szybciej się buduje stódzienki później się nie zapadają, ale u nas nikt o tym nawet nie pomyśli bo poco myśleć by coś zrobić taniej!!!

Nic nie wiecie ! Tak tylko między nami - to będzie niby wycieczka a tak naprawdę tajny wywiad gospodarczy ! Nasi pojadą tam podpatrzyć jak i co trzeba zrobić aby takie samo albo jeszcze lepsze gospodarstwo albo PGR utworzyć u nas w mieście ! To taka cicho tajna inwestycja ! Jest wiosna , wkrótce lato a pastwisk u nas trochę jest ! Na przykład na Central Parku ; za UM itd. , itp. - świeża trawka a dla łaciatych to jak znalazł ! Istny zielony raj !Obórka też się jakaś by znalazła ! A i sianko na zimę także ! Grajewo stało by się dosłownie – krainą mlekiem słynącą ! A ja bym pierwszy napisał podanie o przyjęcie mnie do pracy w charakterze pastucha i dojarza ! No co - żadna praca nie hańbi ! A co nie nadaje się ? ! Trochę doświadczenia mam ! Pochodzę z wioski ! Kilka lat mieszkałem w PGRze , a ponadto kilka lat w tym fachu rolnym pracowałem ; no i krówki umiem nie tylko mechanicznie doić ale i ręcznie ! Tylko , że wtedy krowy nie były takie jak dziś uczone ! A dziś taka łaciata odwróci się i spyta a matura i specjalizacja rolna jest ? A u mnie i tego i tego nie ma ! No i po moich miejsko – wiejskich marzeniach !!! Ale pomysł inwestycyjny przedni ! Ekstra ! OK !!!

To był żart w moim poprzednim wpisie ale tak naprawdę czy u nas w Grajewie np w Central Parku nie mogłoby powstać takie małe mini zoo ! Niekoniecznie z krwiożerczymi bestiami ! Ale coś w rodzaju skansenu ! Jakaś starego typu chatka , obórka , chlewik , stodółka , kierat , żarna , cepy , pług , brony , studnia itd. oraz przy tym mała trzódka zwierząt i ptactwa domowego ! Na pewno bardzo chętnie by to miejsce było odwiedzane nie tylko przez dorosłych ale i młodzież szkolną oraz przez dzieci w celach edukacyjnych ! Nie każdy z nas zna trud rolnika i z skąd tak naprawdę pochodzi chleb powszedni ! Terenu u nas pod dostatkiem ! Na zimę także sino by się znalazło bo dziś widziałem początek sianokosów na CP ! Na pewno i inna karma by także znalazła się a i jakaś ku temu dopłata UE ! Ja mogę tamte funkcje , o których wcześniej pisałem wykonywać za darmo bo jak na razie mam z moją żoną za co żyć ! A co do sesji wyjazdowej – tak szczerze – to jest potrzebne bo przecież my wszyscy w jakiś tam sposób korzystam ze szczodrych Darów Bożych , które produkuje rolnik na wiosce ! Przed którym zawsze chylę bardzo nisko me czoło i serce ! SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM ROLNIKOM ! ABY CHLEBA POWSZEDNIEGO , MLEKA , NABIAŁU itd. NIGDY NIE ZABARKOWAŁO NA ŻADNYM NASZYM STOLE !!!

Grajewo ma największą mleczarnie..no i co z tego..w miescie jakos tego nie widac..wygląd i inwestycje Grajewa wygladaja tragicznie..nawet wjazd do Grajewa z napisem Grajewo wita..odstrasza ..jesli Grajewo tak wita jak wygląda znak powitalny..to o czym my tu mówimy..a Park Central...nie uzywajmy tej nazwy bo wstyd i NY moze nas do sadu pozwac za nazwę...to raczej central klepisko..no i skrzyzowanie Burmistrza..to dobra nazwa..dla jedynego takiego skrzyzowania w Polsce...(przed torami)..chociaż i za..tez nie lepsze..

Kupa śmiechu, da Miasta weszła na wieś, czy to już koniec Rady Gminy Grajewo, zajmijcie się tym co pisaliście w ulotkach, wieś zostawcie fachowcom i ludziom naprawdę pracującym-rolnikom

fotka nr 6: radni miasta i burmistrz (po prawej)

Jesteście chorymi, zazdrosnymi, zawistnymi złośliwymi ludźmi. Co by było w tym Grajewie, żeby nie my wieśniacy. Smród, bród i ubóstwo, tak jak w 1900r i liczba mieszkańców o 1500 osób. Uruchomcie swoją wyobraźnię, ile rodzin ma utrzymanie z pracy w Mlekpolu, ile firm ma pracę np. transportowych, tylko dlatego, że my wieśniacy coś potrafimy zrobić. Robimy to na skalę krajową, europejską i międzynarodową. Jesteśmy w ekstraklasie. Nic Wam się nie podoba. 90% mieszkańców Grajewa zapomniało skąd pochodzi i gdzie są ich korzenie. Żałosne.

haha wies tanczy i spiewa z miastem :)

Jupi, wieś może tańczyć i śpiewać bo poprzez ciężką pracę, roztropność, mądrość i inteligencję, posiadanie daru do współpracy i samej współpracy tj. wieśniacy-robole-ekonomi, osiągneliśmy to co widać na każdym kroku w miastach (od wschodu Sejny, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Grajewo, Kolno, Zambrów, Mrągowo, Bydgoszcz, Radom, Zwoleń, Gorzów Wielkopolski) Pomyśl, jak potrafisz, (bo hejtować to każdy kretyn potrafi) co by było na tym podlasiu, jeszcze bez wiśniaków w Mońkach i Wysokim Mazowieckim. Dopiero byś wył a nie śpiewał i tańczył, bo do gara by nie było co wrzucić

Pycha kroczy przed zagładą, jak powiada przysłowie.
Jakie konkretne korzyści wynikły z tego wyjazdu? Fajnie że radni się rozwijają, także w temacie nowoczesnych technologii doju krów, a jak spożytkują ten rozwój pro publico bono? Czy radni mają pomysły?

radni w delegacji, za male pieniadze maja za sesje, trzeba wiecej.

WojtekG -Wiśniak w I pokoleniu.
hehe tak polityka tej waszej firmy to smiech na sali jedeno wielkie gowno szkoda slow lludzie jak nie wolnicy traktowani a te kolejki tirow pod załadunki stojace godzinami masakra.
w clym kraju z kad jestes Grajewo i smiech albo z tej waszej firmy albo GrajEwo brak słow

uważam że robicie z tego za duże haloo; po prostu integracja, dobre stosunki, z Prezesem się dogaduja, kompleks razem basenowo muzealny budują , to wypada jakoś przyjąć; dlamnie nto nic strasznego, normalnie odwiedzili i ok; tak to mówicie nie znaja sie, każdysobie, a tak jakieś wspólne projekty, spotykac sie muszą chyba gdzieś, to przy okazji zobaczyli produkcję i tp itd

Jakim prawem radni Rady Miasta wraz z burmistrzem wtrącają się w kompetencje radnych Gminy i wójta? A poszli na swoje podwórko!!! A zająć się sprawami miasta!!!..

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.