Konkurs Recytatorski w GCK

aktualizacja: 2017-04-07 19:32:21     nr wiadomości: 31428     przeczytano: 4727     Ilość komentarzy komentarze: 0

       W czwartek  06.04.2017r w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po raz kolejny uczniowie ZS w Wojewodzinie stanowili najliczniejszą grupę recytatorów.  Naszą szkołę reprezentowało aż 7 osób: Aleksandra Wnęk, Sofia Dodis, Aleksandra Gałązka, Kamila Jachimczyk, Kamil Perkowski, Jakub Downar, Erwin Suszczyński. Już samo zmierzenie się z trudną sztuką żywego słowa zasługuje na uznanie. Tym bardziej więc cieszy fakt, że występy naszych uczniów zostały zauważone i docenione. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, a jury niejednokrotnie podkreślało wysoki poziom ich prezentacji.

     Z wielką radością i prawdziwą dumą przyjęliśmy wiadomość, że zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły- Erwin Suszczyński z kl. I TŻ-B . Warto zauważyć, że był to jego debiut sceniczny, a niekwestionowany talent ujawnił się i rozbłysnął w wojewodzińskich murach. Generowanie takich sukcesów to zaszczyt i przyjemność. Erwin swą osobowością oraz  brawurowym wystąpieniem zachwycił komisję i wyraźnie oczarował publiczność, która nagrodziła go gromkimi oklaskami.

      W gronie laureatów znalazł się również Kamil Perkowski z kl. II TR-H, który zajął

III miejsce. Jurorzy dostrzegli duży progres w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy to Kamil otrzymał  wyróżnienie. Doświadczenie i umiejętności pozwoliły na zaprezentowanie tekstów z większą swobodą, co przełożyło się na interesujący efekt sceniczny.

       Wyrazem uznania dla wojewodzińskiej grupy recytatorów było także przyznanie

2 wyróżnień. Otrzymały je uczennice kl. II TR-H- Sofia Dodis i Aleksandra Wnęk. Dziewczęta zostały docenione za wyjątkowo trafny dobór repertuaru i ciekawą interpretację.

       Sławienie zasłużonych zwycięzców to wyjątkowo wdzięczne zadanie, ale ja chciałabym też szczególnie pogratulować tym, którzy nie zostali nagrodzeni. Zaprezentowaliście się naprawdę bardzo dobrze i słuchało się Was z przyjemnością. Formuła konkursu nie pozwala jednak wszystkich docenić i czasami pozostawia poza podium prawdziwe „perełki”. Nie zmienia to jednak faktu, że werdykt jury przyjmujemy z szacunkiem i wdzięcznością. Odzwierciedla on duże uznanie dla recytatorów z naszej szkoły, która pomimo tego, że jest ukierunkowana na kształcenie zawodowe,  z równą troską dba też o  rozwój humanistyczny. -      serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów  Katarzyna Bielińska

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.