Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 9933 wyświetleń

Kronika 998

Kronika 998
      Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 02.07.2008r. – 07.07.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń - 2 pożary i 9 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 329 zdarzeń, w tym: 97 pożarów, 227 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 51 osób, w tym 6 ofiar śmiertelnych.

      W dniu 04.07.2008 r. o godz. 15.34  na trasie Ruda – Ciemnoszyje (droga krajowa nr 65) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć a druga odniosła obrażenia ciała. Aby wydobyć uwięzione ciało kierowcy z pojazdu strażacy użyli sprzętu hydraulicznego Lukas oraz ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego z JRG nr 2 w Białymstoku. W działaniach ratowniczych trwających ponad sześć godzin udział brały cztery zastępy PSP, jeden zastęp OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

      W dniu 05.07.2008 r. o godz. 22.25  w Grajewie doszło do zadymienia lokalu handlowo – usługowego. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że przyczyną zadymienia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Działania ograniczyły się do wyłączenia zasilania oraz ugaszeniu niewielkiego  pożaru. W działaniach gaśniczych udział brał jeden zastęp PSP.

      W dniu  06.07.2008 r. o godz. 16.44 w miejscowości Guty (droga krajowa nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad cztery godziny udział brały dwa zastępy PSP (w tym samochód ciężki ratownictwa drogowego z JRG 2  w Białymstoku), Policja, Karetka Pogotowia i Pomoc Drogowa.

            Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów, połamanych konarów drzew.
Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (2)

Jak doszło doszło do tego wypadku?

dla tego z piachem koło pękło i zjeżdzał na lewo strone w strone grajewa i sie zdezyli

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.