Miejski Konkurs Recytatorski

aktualizacja: 2018-12-04 16:23:44     nr wiadomości: 37910     przeczytano: 824     Ilość komentarzy komentarze: 0

1 grudnia 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury odbył się niezwykle klimatyczny i nastrojowy Wieczór Poetycko – Muzyczny, podczas którego zaprezentowali się laureaci XXVII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o '' Nagrodę Burmistrza Miasta '', zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Grajewa.

Było to prawdziwe święto dla miłośników poezji i wartościowej muzyki, wspaniała okazja, aby w zimowy wieczór odpocząć od codzienności. Popisy młodych recytatorów zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła w pełni zasłużonych oklasków. Laureatów Konkursu uhonorowano nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Grajewskie Centrum Kultury.  

Gośćmi specjalnymi wieczoru byli białostoccy muzycy: Roman Zieliński skrzypce oraz Magdalena Wiluk – fortepian. W ich wykonaniu usłyszeliśmy przepiękne kompozycje muzyczne,   w których każdy mógł odnależć echa własnych przeżyć i refleksji.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Grajewskiego – pan Waldemar Remfeld, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego – pan Tomasz Cebeliński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo – pan Wiesław Dembiński.

Nie zabrakło również rodziców, przyjaciół oraz opiekunów artystycznych laureatów.

Mamy nadzieję, że rozmarzenie obudzone poezją i  muzyką  na długo zapisze się w pamięci młodych recytatorów, którym gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w realizacji artystycznych zamierzeń.

 

fot. GCK

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.