Moda na rekreację

aktualizacja: 2019-07-16 08:08:27     nr wiadomości: 39722     przeczytano: 4739     Ilość komentarzy komentarze: 3

Moda na rekreację "pod chmurką" zagościła na dobre. Siłownie plenerowe można zobaczyć wszędzie - na szkolnych podwórkach, w parkach i innych miejscach przeznaczonych na wypoczynek. Obiekty powstają ze środków budżetowych, funduszu sołeckiego, budżetu obywatelskiego, często są dofinansowane z różnych programów. Z urządzeń mogą korzystać wszyscy, niezależnie od wieku, płci i stopnia sprawności fizycznej.

Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcą uprawiać sport w plenerze wychodzi także rajgrodzki magistrat. Siłownia plenerowa ze strefą relaksu powstanie w miejscowości Sołki i Stoczek. Już wkrótce do dyspozycji miłeszkańców będą urządzenia: rower, twister, motyl integracyjny, wioślarz, biegacz, orbitek, pylon. Zostaną zamontowane także betonowy stół do gry w ping ponga i piłkarzyki oraz ławki parkowe, kosze na śmieci i stojak na rowery. 

Do 26 lipca br. wykonawcy mogą składać swoje oferty (decyduje data wpływu do Urzędu), o wyborze najkorzystniejszej zadecyduje cena i udzielony okres gwarancji. Zadanie powinno zostać wykonane do 30 września br. 

Na budowę obiektów gmina Rajgród otrzymała dofinansowanie 50 tys., w ramach drugiej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

 
e-Grajewo.pl

A kiedy w pozostałych???
Napisał: Obiektywny dodano: 2019-07-16 12:42:53

A woznawies coś tam rada gminy zrobi
Napisał: sfm dodano: 2019-07-16 17:11:30

Przypominam wójtowi/ burmistrzowi oraz Radzie o istnieniu Czarna Wsi...
Napisał: Marlena dodano: 2019-07-18 07:51:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.