Najlepsze oferty GSM na wakacje — u kogo darmowy roaming?

aktualizacja: 2019-07-04 17:32:31     nr wiadomości: 39655     przeczytano: 3340     Ilość komentarzy komentarze: 0


Wyjeżdżasz na wakacje zagraniczne? Pamiętaj, aby oprócz spakowania walizek zatroszczyć się o roaming w swoim telefonie. Inaczej możesz być narażony na dodatkowe, często bardzo wysokie koszty, a nawet całkowicie odcięty od kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Ta usługa jest płatna, ale niektórzy operatorzy zapewniają niski koszt połączeń, zwłaszcza na terenie Unii Europejskiej. Sprawdź, która oferta będzie najkorzystniejsza.

Wbrew pogłoskom sprzed dwóch lat opłaty za roaming nie zostały zniesione. Oznacza to, że wyjeżdżając za granicę właściciele telefonów komórkowych muszą liczyć się z tym, że za rozmowy, korzystanie z mobilnego Internetu czy wysyłanie wiadomości będą obciążeni kosztami lub będą wykorzystywać pulę przyznaną w ramach wykupionego roamingu. Cena za usługę ustalana jest przez operatora i dotyczy nie tylko danych wysyłanych, ale też odbieranych połączeń.

Operatorzy oferujący usługi roamingowe

Roaming możesz wykupić u każdego operatora. To najbardziej korzystne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają na zagraniczny urlop lub podróżują biznesowo po Unii Europejskiej. Dla planujących dłuższy pobyt np. w celach zarobkowych bardziej opłacalne może okazać się skorzystanie z oferty lokalnego operatora.

W kraju usługi roamingowe oferuje m.in.:

  • Orange,
  • Play,
  • Nju Mobile,
  • Plus,
  • T-Mobile.

Z ich oferty mogą skorzystać wszyscy posiadacze telefonów komórkowych, w tym najnowszych modeli np. Huawei p30 pro.

Nie daj się zaskoczyć

W ferworze przygotowań do wyjazdu zagranicznego powinieneś znaleźć czas, aby odwiedzić punkt swojego operatora lub skontaktować się z pracownikiem infolinii. Informacje o warunkach usługi roamingowej znajdziesz też na stronie internetowej. Niektórzy operatorzy oferują atrakcyjne warunki korzystania z telefonu za granicą osobom, które podpiszą z nimi umowę na abonament z telefonem. Przed podjęciem decyzji, jaki model wybrać możesz zasugerować się porównywarką telefonów na https://komorkomat.pl/telefony/.

Przekraczając polską granicę otrzymasz SMS z informacją o stawkach, które obowiązują w danym kraju i limicie, jaki Cię obowiązuje. W każdej chwili możesz też sprawdzić, ile danych wykorzystałeś, wstukując na klawiaturze określoną kombinację znaków, dzwoniąc na infolinię lub logując się do swojego panelu klienta.

Dla bezpieczeństwa użytkowników, operatorzy wprowadzają blokady, które uruchamiają się po osiągnięciu maksymalnego pułapu wydatków. Sami zabezpieczają się na wypadek niewłaściwego korzystania z usług roamingu, przestrzegając Polityki Uczciwego Korzystania.

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.