Niezwykła Noc Muzeów

aktualizacja: 2019-05-20 16:41:03     nr wiadomości: 39250     przeczytano: 3472     Ilość komentarzy komentarze: 4

Niezwykła Noc Muzeów w Muzeum Mleka

 

Muzeum Mleka po raz trzeci zorganizowało Noc Muzeów. Była to okazja do zwiedzenia ekspozycji za symboliczną złotówkę. Dzieci po obejrzeniu ekspozycji mogły wziąć udział   w konkursie „Mlekozagadki” i wygrać drobny upominek.

Na najmłodszych gości czekała moc atrakcji. Dzieci zaczęły od warsztatów zdobienia „jaśków”, podczas których każdy mógł wykonać fantazyjną przytulankę. Następnie uczestnicy pomalowali szklane lampiony i tu również wyobraźnia wzięła górę. Miłym zaskoczeniem, szczególnie dla najmłodszych, był pokój niespodzianek. Przygotowane w nim atrakcje oraz niezwykła aranżacja spowodowały, że cieszył się on dużym powodzeniem do późnych godzin. To właśnie tam, nasi goście mogli wziąć udział w zabawach sensorycznych, czyli: malować palcami po piasku, barwnikami po mleku, bawić się sztucznym śniegiem, odrysowywać podświetlone obrazki, czy też malować farbami fluorescencyjnymi. Powodzeniem cieszył się również duży worek sensoryczny, wypełniony gumowymi rybkami i zabarwioną na niebiesko wodą. Rybki, raki i inne stwory wodne przeganiane były z miejsca w miejsce, co sprawiało dzieciakom ogromną radość.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do Nocy Muzeów Panom: Mikołajowi Frey i Wojciechowi Płochockiemu oraz naszym Wolontariuszom za aktywny udział w wydarzeniu. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu nasze pomysły zostały zrealizowane.

Dziękujemy również licznie przybyłym gościom i zapraszamy za rok!

Zobaczcie sami jak wszyscy dobrze się bawili!

 

fot. Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka w Grajewie
Oddział Grajewskiego Centrum Kultury

 

Jestem dumna z Ciebie Pani Renatko.. Brawo dla Ciebie i współpracowników
Napisał: zainteresowana dodano: 2019-05-21 08:40:10

Flagę LGBT zdjęliscie? Proszę nie gorszyć dzieci!!!!
Napisał: Maria dodano: 2019-05-21 10:35:01

Maria dzieci raczej lubią tęczę :)
Napisał: grajewiak dodano: 2019-05-21 19:46:40

Tęczę tak - jako piękny znak przymierza Boga z ludzmi. Profanacja tęczy odstrasza i oburza. Jak najdalej od dzieci!!!
Napisał: Grajewiak dodano: 2019-05-22 00:39:42

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.