Nowa biogazownia

aktualizacja: 2018-10-19 14:42:58     nr wiadomości: 37486     przeczytano: 4919     Ilość komentarzy komentarze: 3

Nowa biogazownia jest ważna dla Rolników i Mlekpolu.

Rozmowa z Wojciechem Grochowskim, zastępcą Dyrektora Handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa, o planach budowy biogazowni dla przemysłu rolniczego oraz spółdzielni.

Panie Dyrektorze, od września objął Pan nowe stanowisko zastępcy dyrektora handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol, to duża odpowiedzialność i jednocześnie wyzwanie zawodowe.

Wojciech Grochowski – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol to jeden z największych pracodawców 

w regionie, ale również jedna z największych firm branży spożywczej w Polsce. Od września tego roku  zajmuję się kwestiami logistyki, magazynami dystrybucyjnymi, rozwojem sieci sprzedaży Mlekpolu oraz nadzoruje pracę działów handlowych we wszystkich naszych zakładach w Polsce.  Dodatkowo odpowiadam za strategicznych klientów i współpracę z nimi. Ponoszę odpowiedzialność za obrót Spółdzielni na poziomie 2 miliardów złotych.

 

Wczoraj podczas Pana konferencji prasowej usłyszeliśmy o planie budowy biogazowni w regionie. Skąd taki pomysł i dlaczego to ważne dla Mlekpolu?

Wojciech Grochowski – Mlekpol działa na Podlasiu i jest on jednym z filarów gospodarczych tego regionu. Zawsze byłem aktywistą, angażującym się w sprawy społecznie ważne. Biogazownia to jedna z nich. W hasłach reklamowych produktów Mlekpolu mówimy, że nasze mleko pochodzi z najczystszych regionów Polski. Za naszymi słowami podążają działania. Mlekpol chce się rozwijać w sposób zrównoważony, czyli taki nieszkodzący środowisku i kolejnym pokoleniom mieszkańców, którzy będą tu żyć i pracować. Biogazowania jest ważnym elementem, dzięki któremu nie tylko Mlekpol, ale i wszyscy rolnicy, będą mieli możliwość zadbać o nasze środowisko naturalne.  Biogazownia to projekt realny, który przy wsparciu rolników, samorządu, województwa i partnerów biznesowych jest możliwy do zrealizowania w perspektywie 2-3 lat.

 

Jest Pan kandydatem do Sejmiku Województwa Podlaskiego z ramienia PSL. Czy kariera polityczna i praca zawodowa nie kłócą się?  Nie będzie konfliktu pomiędzy dobrem mieszkańców, których będzie Pan reprezentował, a pracodawcą?

Wojciech Grochowski – To właśnie mieszkańcy i częste rozmowy z nimi spowodowały, że postanowiłem kandydować do Sejmiku Województwa. Zdaję sobie sprawę, że pracy będzie jeszcze więcej, ale wiem, że projekty i pomysły, które chce realizować jako radny,  są ważne dla ludzi i dla Podlasia. Mlekpol robi wiele dobrego dla mieszkańców. Wiem, że moje zaangażowanie i pomysły na wspieranie przedsiębiorczości, rozwijanie gospodarstw wiejskich przyniosą wymierne korzyści dla regionu. Mam też pomysły jak realizować  inwestycje np. w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z Mlekpolem. Chcę, żeby mieszkańcy mieli dobrego przedstawiciela w samorządzie, który dba o ich interesy i o rozwój Podlasia.

Dziękujemy za rozmowę

Rozmawiał Bartosz Grochal

 

Jestem ciekawa skąd będziesz brać mleko i przetwory mleczne jak ograniczycsz hodowlę krów :) pewnie z zagranicy bo po co kupować nasze polskie :)
Napisał: Kasia dodano: 2018-10-19 18:57:29

Corleone, można realizować dwa cele: hodowlę krów, a na oborach mogą być elektrownie fotowoltaiczne. Program dofinansowujący takie działania trochę zredukuje szkodliwość hodowli.
Napisał: Poldek dodano: 2018-10-19 19:20:23

LOJ TAM, LOJ TAM. Panie lub pani cenzor bardzo brzydko cenzurowac wypowiedzi innych osob. Jestescie mlodymi ludzmi i czasy cenzury winniscie znac z opowiadan. Wy zas je stosujecie z podobna sila jak czynili to w glebokim PRL.
Napisał: Darek dodano: 2018-10-19 21:13:23

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.