Nowy rok szkolny

aktualizacja: 2016-09-02 17:21:31     nr wiadomości: 29379     przeczytano: 6273     Ilość komentarzy komentarze: 2

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w kilku szkołach powiatu grajewskiego. Przypominali o tym jak ważna jest edukacja dla bezpieczeństwa.


1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim ruszyły policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Funkcjonariusze grajewskiej Policji wzięli udział w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w Zespole Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Grajewie, w Szkole Podstawowej w Rajgrodzie, Białaszewie, Wierzbowie, Niedźwiadnej i Gimnazjum w Wąsoszu. Mundurowi odczytali list I zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jacka Kumpiałowskiego skierowany do uczniów nauczycieli i rodziców z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz zapowiedzieli swój udział w spotkaniach informacyjno – edukacyjnych.  Ponadto informowali uczniów o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły.  Przypominali jak ważną rolę dla bezpieczeństwa najmłodszych odgrywają elementy odblaskowe.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu” policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych. Ich szczególna uwaga skupiona będzie m.in. na sprawdzaniu właściwego zachowań kierujących oraz pieszych, głównie w rejonach szkół. Mundurowi kontrolować będą pojazdy przewożące dzieci do szkół tzw. gimbusy oraz sposób przewożenia najmłodszych. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 

Panstwo trzyma dzieci od 7 roku zycia do18 w szkolach, po ktorych 18-20latek umie jedynie: pisac, czytac, dodawac, odejmowac, mnozyc, dzielic, ogladac filmy w internecie i nic wiecej i wiekszosc zostaje na takim poziomie do konca zycia.
Napisał: krzysztof dodano: 2016-09-03 19:08:19

Niestety, z tabliczką mnożenia w pamięci wielu ma problemy, za to oczekiwania od innych mają wygórowane.
Napisał: xy dodano: 2016-09-05 14:55:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.