Sobota, Lipiec 24, 2021

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 8181 wyświetleń

Nowy skwer przy pływalni

Nowy skwer przy pływalni

W mieście powstaje kolejny zieleniec. Teren przy ul. Ekologicznej, w sąsiedztwie Pływalni Miejskiej i Muzeum Mleka zostanie przekształcony w miejsce do wypoczynku i rekreacji. Oprócz wielu nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej projekt zakłada także budowę ciągów pieszych, ścieżki rowerowo – pieszej, wykonanie placu zabaw, placu pod urządzenia siłowni plenerowej jak też montaż małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Prace za kwotę 359 779,75 zł brutto wykonuje firma "ABIES".

Przedsięwzięcie pt. „Zagospodarowanie Parku Solidarności oraz tworzenie terenów zielonych w Grajewie” zostało dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Zgodnie z założeniami w mieście zostaną urządzone trzy obszary parkowe tj. Park Solidarności oraz tereny zielone na os. JP II oraz przy ul. Ekologicznej.

To nie jedyna inwestycja w tej lokalizacji. Na działce pomiędzy ul. Targową a Ekologiczną trwa budowa bloku komunalnego. Zgodnie z założeniami w czterokondygnacyjnym budynku znajdą się 32 mieszkania. Klucze do nich powinny zostać przekazane w 2019 r.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (17)

Super pomysł. Mam nadzieję ,że na nowym placu będzie chociaż jedna huśtawka dla maluszków.

ul.legionistow czeka juz hoho i i jeszcze raz ho na obiecaną cztery lata temu nawierzchnie i media.obudz się władzo spelniaj obietnice,pieniądze tez juz trzy lata temu byly w budzecie gdzie to jest

kolejna kasa wyrzucona w błoto . A można pomóc biednym i chorym ludziom !!!

Ulica Ekologiczna i Elektryczna wszystko psuje...kiedy w końcu te dziadowstwo bedzie normalne

Panie Burmistrzu i Wszyscy z Rady- obiecuję że jeśli w tej kadencji nie zrobicie wkoncu drogi na ul Lrgionistow, Spkojonej to na przyszłe wybory nie oddam na Was głosu a także będę namawiala wszystkim znajomych,rodzine i innych ludzi na zmianę władzy! Zrobię wszystko żeby w końcu na głównym stołu usiadła osoba ktora zajmie się nawierzchnia drogi na naszej ulicy!

Kasa wyrzucona w błoto? Lepiej zrobić miejsce do wypoczynku i zabawy dla dzieci niż napychać kieszenie jak to ty drogi Maćku powiedziałeś "biednym". Mało mają? Nic nie robią oprócz dzieci i napychają się na koszt państwa i podatników. Obudź się człowieku i nie pisz głupot. Niech sie patola grajewska weźmie do roboty a nie wystaje kilka razy w miesiacu pod MOPSem i żeruje i pobiera wszystkie możliwe świadczenia i zapomogi, a poubierani jak bogacze i złotem poobwieszani. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! A inwestycja bardzo trafiona. Brawo.

Panie Darku i szAcowni Radni. Zróbcie jeszcze ul. Ekologiczną. W Grajewie kreuje sie najpiekniejszY skrawek miasta / wczeŚniej najbardziej zaniedbany / osiedle Wiktorowo.

Skwer można było zrobić środkami własnymi czyli PUK

Bardzo dobry pomysł plac zabaw dla dzieci:)

Ja sie nie moge doczekac tej pisowskiej lawki niepodleglosciowej.

Super, parki jak najbardziej, tylko czy ktoś pomyślał, jak one będą wyglądały po zrealizowaniu projektu, kto o to zadba, aktualnie widzimy jak, wyglądają zieleńce w naszym mieście.

Bardzo dobry pomysł, zamiast miejsc pracy -park,żeby bezrobotni mieli gdzie odpoczywać.

Kolejny zieleniec? Bardzo słusznie, następny krok to stoły z zupą dla bezrobotnych - pod chmurką. Prośba do przedsiębiorców - nie uciekajcie do Szczuczyna, kiedyś tą władzę zmienimy. Nowa zadba o miejsca pracy.

No tak basen cienko przedzie , to park wokół basenu hehe :-( pomysł za pomysłem tylko czy trafiony ?

Może zapytam czy na ławce może siedzieć tylko bezrobotny,bywalec MOPSu?Nigdy ławek,zieleńców czy placu zabaw-dość.Jak wyglądają obecne tak jak mieszkańcy je traktują.Kosz jest na śmieci,ławka do siedzenia a po psie się sprząta.Kto ma zadbać ano Ci co tak chętnie idą po zasiłki,nałogowo nie pracują.Miasto ma prace interwencyjne,zamiast zasiłku dla bezrobotnych sezonowa praca.Kto posprząta uszanuje zieleń,nie poleci puszka w trawę.

Powinni poprawić oświetlenie nad przejściami dla pieszych a nie jakieś tam skwery robić, niech burmistrz sobie się przejedzie wieczorem po Grajewie i popatrzy jak widać pieszych na pasach. A wystarczyło by ustawić po jednej lampie z każdej strony nad przejściem.

a niektorym to jak zwykle zle... Skoro jestes jeden z drugim taki madry to czemu sam nie startujesz chociazby do rady miasta?? tylko w komentarzach jestescie tacy madrzy?? Ciekawe jak wy byscie postepowali na stanowisku burmistrza

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.