Otwarcie PCZK 15.XII

aktualizacja: 2005-12-15 10:09:01     nr wiadomości: 2198     przeczytano: 9832     Ilość komentarzy komentarze: 1

15 grudnia 2005 roku nastąpiło uroczyste otwarcie  "Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego"


Program uroczystości:


12.45 - Zbiórka uczestników uroczystości w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy ul. Wojska Polskiego 74.
13.00 - Ceremonia otwarcia Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego:
Wystąpienie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie,
Przecięcie wstęgi,
Poświęcenie samochodu pożarniczego,
Zwiedzanie obiektów straży,


 Z rozmowy z Komendantem PSP w Grajewie - D. Borysem, dowiedzieliśmy się że siedzibą Centrum jest budynek główny Straży Pożarnej przy ul. W. Polskiego - tam gdzie jest całodobowa służba strażaków, gdzie będzie można przyjmować zgłoszenia (nr tel. 112 i 998).

 Struktura Centrum jest tak zorganizowana, że jego członkowie to pracownicy etatowi Urzędu Gminy, Miasta oraz Powiatu zajmujący się bezpieczeństwem na terenie swojego działania. W przypadku wszelkich zagrożeń pracownicy ci powołują Zespół Reagowania Kryzysowego (Gminny, Miejski lub Powiatowy).
Na dzień dzisiejszy Centrum zakończyło I etap powstania tj. budowa pomieszczeń (ich wyposażanie), stanowisk kierowania, sali audiowizualnej czyli "podstawę" dla specjalistycznych urządzeń. Dalszy etap to doskonalenie systemu łączności.


Galeria zdjęć e-Grajewo.pl

CZyżby temat tabu?
Napisał: ciekawy dodano: 2005-12-29 19:53:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.