Pfleiderer w reorganizacji

aktualizacja: 2016-06-03 17:00:52     nr wiadomości: 28613     przeczytano: 4874     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zarząd Pfleiderer Grajewo podjął decyzję odnośnie przystąpienia do i określenia podstawowych założeń procesu wewnętrznej reorganizacji grupy kapitałowej w Polsce. Reorganizacja przewiduje osiągnięcie trójstopniowej struktury organizacyjnej, w której Pfleiderer Grajewo będzie spółką pełniącą funkcję holdingową pozostając podmiotem dominującym całej grupy.

Według planowanej nowej struktury spółka zależna Pfleiderer Polska (obecnie Pfleiderer Services "PPL"), będzie skupiać w sobie działalność sprzedażową, zakupową i administracyjną prowadzoną w imieniu i na rzecz pozostałych spółek z grupy, a pozostałe spółki z grupy, w których udziały będzie posiadała PPL, będą prowadzić działalność wyłącznie produkcyjną.

 

"Planowany proces stanowi implementację zapowiadanej przez spółkę integracji struktury organizacyjnej i operacyjnej zachodniego i wschodniego segmentu działalności w celu dalszego budowania wielopoziomowej współpracy w Grupie, zmierzającej do uwolnienia potencjału synergii wynikających z tejże integracji" - napisano w komunikacie.

"Zasadniczym celem przeprowadzenia reorganizacji jest reorganizacja struktury właścicielskiej i organizacyjnej w spółkach z grupy poprzez m. in. przeniesienie wybranych funkcji i procesów między spółkami z grupy, w celu jej uproszczenia oraz zwiększenia efektywności operacyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności podatkowej całego procesu" - dodano.

Grajewo podało w komunikacie, że jednym z założeń reorganizacji jest przyczynienie się do optymalizacji kosztów działalności grupy, a poprzez ściślejszą integrację spółek z grupy, umożliwienie zwiększenia konkurencyjności produktów oferowanych przez grupę.

 

"W szczególności, centralizacja działalności operacyjnej i sprzedażowej w spółce PPL może zdaniem zarządu przełożyć się na zwiększenie efektywności w tym zakresie. Ponadto, reorganizacja prowadzić ma do dalszego rozwoju grupy w ramach spójnej, uproszczonej, a przez to bardziej efektywnej struktury właścicielskiej i organizacyjnej" - napisano.

Celem zarządu spółki jest zakończenie procesu reorganizacji w II kw. 2017 r. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.