Pierwsza pomoc przedmedyczna

aktualizacja: 2017-03-23 19:43:59     nr wiadomości: 31261     przeczytano: 3529     Ilość komentarzy komentarze: 0

,, Każdy może pomóc”


W Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa zostały  przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach współpracy z KPSP w Grajewie. Zajęcia zostały zaplanowane i przeprowadzone w klasach III gimnazjum i I – VI SP
Celem zajęć było przedstawienie uczniom, jak ważne jest niesienie pomocy, reagowanie w sytuacji zagrożenia, ratowanie życia. Warto pamiętać, że niebezpieczne sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie i każdemu i w każdym przypadku trzeba umieć sobie z nimi poradzić i wiedzieć jak pomóc. Młodsi uczniowie mają też okazję obejrzeć drobny sprzęt jakim posługują się strażacy w swojej pracy oraz umundurowanie - a nawet go przymierzyć. Strażacy będący na zajęciach zaprezentowali jak należy reagować w sytuacjach niecodziennych, jak pomóc, zachęcić do reagowania, a nie biernego patrzenia. Uczulili młodzież na zagrożenia zatruciem zwanym ,, Cichym zabójcą” jakim jest tlenek węgla. 
Jak postępować w tym przypadku, co robić, jak reagować.
           Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia RKO na profesjonalnym fantomie, ale również zostali zapoznani z obsługą defibrylatora. W dalszym ciągu urządzenie do ratowania życia jest w Polsce ,, na wagę złota”, dlatego tak ważne było przekazanie uczniom wiedzy w tym temacie. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie naszej szkoły właściwie wykorzystają pozyskane umiejętności w niesieniu potrzebującym pomocy oraz będą przestrzegać zasad bezpieczeństwa w przypadku zagrożeń i powstania pożaru. 
             Dziękujemy panom strażakom za przeprowadzenie tych zajęć i zaangażowanie jakie w nie włożyli. I już dzisiaj zapraszamy na przyszły rok szkolny!       

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.