Podróż bezpiecznym autokarem

aktualizacja: 2017-07-11 16:42:50     nr wiadomości: 32439     przeczytano: 2737     Ilość komentarzy komentarze: 0

- W Warszawie zatrzymano nietrzeźwego kierowcę autobusu pełnego dzieci. Mężczyzna miał jechać na Słowację...
- Pijany wsiadł za kierownicę autobusu i wiózł dzieci z powiatu pilskiego na wycieczkę do Zakopanego. Badanie alkomatem wykazało promil alkoholu w organizmie...
Kęccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Ponad promil alkoholu miał w wydychanym powietrzu
 … - donoszą co raz ogólnopolskie media.


Chcesz być pewien, że będziecie bezpiecznie podróżować podczas wakacji? Masz prawo zwrócić się do funkcjonariuszy z prośbą o skontrolowanie kierowcy i autokaru przed rozpoczęciem podróży.

Wniosek o przeprowadzenie kontroli można składać telefonicznie – w godz. 7.30 – 15.30 do sekretariatu Wydziału Ruchu Drogowego pod nr tel. 86 474 18 76 lub do oficera dyżurnego KPP w Grajewie pod nr tel. 86 474 18 00 z co najmniej 3 - dniowym wyprzedzeniem. Kontrola odbywa się na parkingu przy Stadionie Miejskim, ul. Piłsudskiego.

Podstawowe dane na temat autokaru można też sprawdzić poprzez usługę Ministerstwa Cyfryzacji „Bezpieczny Autobus”. Dzięki niej można  upewnić się czy pojazd, którym my lub nasi bliscy będą podróżować ma ważne badanie techniczne  i aktualne OC. Każdy, dysponując jedynie numerem rejestracyjnym autokaru, może sprawdzić też dane techniczne np. dopuszczalną liczbę miejsc czy masę, stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego oraz status rejestracji - czy nie jest np. oznaczony jako wycofany z ruchu.

Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, informacje można otrzymać bezpłatnie. Usługa dostępna jest na stronie internetowej pod adresem: www.bezpiecznyautobus.gov.pl


/e/
 
  - fot. arch. e-Grajewo
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.