Pożar w Rudzie

aktualizacja: 2019-01-09 11:03:31     nr wiadomości: 38168     przeczytano: 4777     Ilość komentarzy komentarze: 0

8 stycznia br. przed godz. 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalno – warsztatowo – garażowego w Rudzie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Po przybyciu na miejsce, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że w części mieszkalnej budynku pali się drewniany strop, podwieszany sufit, więźba dachowa i ocieplenie dachu wykonane z wełny mineralnej. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia oraz pracach rozbiórkowych konstrukcji budowlanej w celu dotarcia do ukrytych ognisk pożaru.

- Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był nieszczelny przewód kominowy, od którego zapalił się m.in. drewniany strop, po czym pożar rozprzestrzenił się na dalsze palne elementy konstrukcyjne budynku – informuje nas st. kpt. Arkadiusz Lichota, zastępca KP PSP w Grajewie.  

Straty wstępnie oszacowano na 70 tys. zł, wartość uratowanego mienia - na 200 tys. zł.

Ponad 7 – godzinną akcję prowadziły cztery zastępy państwowej i trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – łącznie 27 strażaków.

 
  - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie   - Autor zdjęć: st. str. Daniel Marcinkowski, KP PSP w Grajewie
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.