Pożar w Szczuczynie - ewakuacja

aktualizacja: 2020-10-16 10:15:42     nr wiadomości: 43704     przeczytano: 5995     Ilość komentarzy komentarze: 5

15 października br. około godz. 13.00 w budynku wielorodzinnym w Szczuczynie przy ulicy Nadstawnej doszło do pożaru. Jak wynikało z pierwszych informacji, w mieszkaniu miało dojść także do wybuchu butli z gazem. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Mężczyzna miał zasnąć z palącym się papierosem w ręku.

W czasie prowadzenia akcji ustalano, że w budynku nie doszło jednak do wybuchu gazu. W wyniku pożaru doszło do pęknięcia szyb w oknach co mogło sugerować wybuch. 

Dzięki szybkiej reakcji służb w porę udało się ewakuować na zewnątrz poszkodowanego mężczyznę. Z poparzeniami został przetransportowany do szpitala. Pozostałe mieszkania nie zostały uszkodzone, nie było konieczności ewakuacji innych mieszkańców kamienicy. 


_________
Dzielnicowi, którzy byli w rejonie zdarzenia, po otrzymaniu komunikatu natychmiast zaczęli działać, liczyła się każda minuta. Policjanci, wbiegli do budynku bo wiedzieli, że mieszka tam wiele rodzin, którym trzeba było natychmiast pomóc. W trakcie ewakuacji w jednym z mieszkań dzielnicowi znależli mężczyznę leżącego w łóżku. Widać było, że 61-latek ma problemy z oddychaniem. Policjanci wynieśli mężczyznę z budynku w bezpieczne miejsce, gdzie znajdowali się inni lokatorzy domu. Sytuacja była o tyle skomplikowana, że w płonącym budynku, była też butla z gazem, gdyby nie sprawna interwencja policjantów oraz strażaków mogło dojść do tragedii. (za: KPP Grajewo)
 

fot. UM Szczuczyn
      - fot. KPP Grajewo

Ciekawe jak funkcjonariusze szczuczyńskiego posterunku ewakuowali mężczyznę skoro zrobili to strażacy? Funkcjonariusze owszem pomogli wynieść już mężczyznę z klatki schodowej ale po tym jak odnaleźli go i ewakuowali z płonącego mieszkania strażacy. /
Napisał: Obserwator dodano: 2020-10-16 08:43:54

Obserwator taki urok artykułów pisanych przez osoby nie będące na miejscu zdarzenia. Ale jedni i drudzy funkcjonariusze zasługują na uznanie za swoje poświęcenie podczas wykonywania obowiązków służbowych, bo uwierz nie każdego na to stać.
Napisał: A dodano: 2020-10-16 12:39:44

Obserwator czemu Ty się dziwisz? A bo to pierwszy taki artykuł? Chociaż trzeba im przyznać że pijar mają dobry.
Napisał: Wesoły Romek dodano: 2020-10-16 13:43:32

Pożar jak pożar, ale zdjęcie panów policjantów super!
Napisał: Ewa dodano: 2020-10-16 13:48:56

Ewa ps. Covid? Tak jest, nie ważny poparzony mężczyzna. Ważne, że fotki ładne.
Napisał: Cecyl dodano: 2020-10-17 07:55:08

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.