Przesunięty znak na Popiełuszki

aktualizacja: 2016-09-08 13:11:15     nr wiadomości: 29425     przeczytano: 6126     Ilość komentarzy komentarze: 1

Problem z zaparkowaniem samochodu w centrum, przed urzędami bądź w pobliżu popularnych miejsc handlowych jest powszechnie znany. Miejsc parkingowych brakuje - można usłyszeć od zmotoryzowanych klientów. Zdarza się, że kierowcy zostawiają swoje pojazdy “tylko na chwilę” w miejscach niedozwolonych, właśnie akutar wtedy zdarza się wypadek losowy - musi dojechać karetka lub inny pojaz uprzywilejowany. Uważajmy na tego typu sytuacje :)
 

Jeszcze do niedawna niektórych kierowców wprowadzało w błąd niezbyt precyzyjne oznakowanie parkingu w pobliżu pawilonu handlowego przy ul. Popiełuszki w Grajewie. Ze względu na brak ściśle ustalonej granicy pomiędzy posesją marketu a pasem drogowym nie w pełni „nakreślało” obowiązywanie zakazu zatrzymywania się i postoju. Wcześniej ustawiony znak nie miał racji bytu - dotyczył zarówno jezdni i chodnika. Na wniosek m.in. miejscowych przewoźników  przesunięto znak w miejsce, gdzie wyodrębniony jest pas drogowy – wyjaśnił nam przedstawiciel Urzędu Miasta w Grajewie.

Znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania bywa sporym problemem. Niektórzy kierowcy mają wiele wątpliwości związanych z zatrzymaniem jak też postojem. Za złamanie przepisów  grozi mandat karny, dodatkowo auto może być odholowane, gdy zaparkowany pojazd stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa lub utrudnia ruch. Warto przypomnieć sobie przepisy by uniknąć kary. 


e-Grajewo.pl

 

      - arch. e-Grajewo

lepiej pozno niz wcale
Napisał: klaudio dodano: 2016-09-14 15:29:03

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.