Przybędzie sieci wodociągowej

aktualizacja: 2017-07-15 08:34:22     nr wiadomości: 32469     przeczytano: 2721     Ilość komentarzy komentarze: 1

11 lipca br. upłynął termin składania ofert  w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie dotyczące budowy  infrastruktury technicznej w ulicach 11 Listopada i Elektrycznej. Realizacja inwestycji polega na wykonaniu sieci wodociągowej z rur PE, budowę przyłączy od sieci głównej do granicy pasa drogowego, montaż hydrantów przeciwpożarowych nadziemnych, montaż uzbrojenia sieci wodociągowej (zasuw, kształtek, itp.).

W odpowiedzi wpłynęły trzy oferty. Najtańszą propozycję cenową złożyło przedsiębiorstwo z Częstochowy. Zadanie może zrealizować w terminie 90 dni za kwotę 258 300 zł brutto udzielając 72 - miesięcznej gwarancji. Nieco wyższą cenę zaproponował przedsiębiorca z Raczek. Zrealizowanie zadania wycenił na ponad 271 600 tys. zł brutto wskazując 90 – dniowy termin wykonania i 60 - miesięczny okres gwarancji. Najdroższa okazała się oferta z Grajewa. Sieć wodociągowa mogłaby zostać wykonana w ciągu 120 dni za kwotę blisko 400 tys. zł brutto, udzielając 36 miesięcy gwarancji. Na sfinansowanie zadania w budżecie miejskim została wygospodarowana kwota 310 tys. zł brutto.

O wyborze najkorzystniejszej propozycji zadecyduje najniższa zaproponowana cena, okres udzielonej gwarancji oraz termin realizacji. W związku z tym, że cena najtańszej oferty nie przewyższa kwoty jaką przeznaczono a wykonawca przedłoży niezbędne wymagane dokumenty, nastąpi podpisanie umowy, przekazanie placu budowy i realizacja zadania. Miejska woda powinna popłynąć w tym roku.


/e/

 

i teraz pytanie z jakich materiałów zostanie wykonana inwestycja skoro są tacy tani hmm a może to firma z Grajewa jest taka droga
Napisał: he dodano: 2017-07-16 08:46:09

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.