Rozjechał kury na posesji

aktualizacja: 2019-10-09 09:03:40     nr wiadomości: 40411     przeczytano: 7908     Ilość komentarzy komentarze: 0

6 października br. 21-letni mieszkaniec gminy Prostki wieczorem odwiedził swojego znajomego w Ełku. Obaj razem do późnych godzin nocnych pili alkohol. Kiedy właściciel mieszkania zasnął, 21-latek w tajemnicy wziął kluczyki od jego auta i pojechał w kierunku Prostek.

Po drodze w miejscowości Niedźwiedzkie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. To jednak nie zatrzymało rozpędzonego samochodu, który wjechał na podwórko, uszkadzając różne elementy gospodarstwa i zabijając kilkanaście kur. 21-latek wysiadł z uszkodzonej osobówki i pozostawił ją na posesji, a sam zamówił taksówkę i wrócił nią do swojego znajomego, by opowiedzieć mu, o tym co zaszło – informuje KPP w Ełku.

Policjanci zatrzymali 21-latka i umieścili w areszcie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w tym czasie miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Powstałe w wyniku tego zdarzenia straty właściciel posesji wstępnie oszacował na kwotę około 10 tys. zł.

21-latek już usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie strat w mieniu.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.