Tysiące sadzonek kwiatów

aktualizacja: 2019-12-04 10:13:46     nr wiadomości: 40916     przeczytano: 6966     Ilość komentarzy komentarze: 4

W sezonie jesienno - zimowym, kiegdy za oknami szaro i ponuro, magistrat już czyni przygotowania, by letnią porą nasze miasto mieniło się kolorami. Mają to zapewnić wiosenne nasadzenia roślin ozdobnych.

Zgodnie z założeniami miejskie tereny ozdobi dwanaście tysięcy sześćset pięćdziesiąt sadzonek kwiatów. Kompozycje kwiatowe pojawią się w dotychczasowych lokalizacjach - skwerach w centrum miasta, gazonach i rabatach przed instytucjami, w parkach, zawisnął na słupach oświetleniowych.

Wśród roślin dominować będą begonie białe i czerwone; białe, żółte i pomarańczowe aksamitki; mrozy; wilec purpurowy i różnokolorowa petunia zwisająca. Zamówione rośliny są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne, wyróżnia je duża odporność na spadki temperatur, nasłonecznienie, wilgotność lub suszę, według ekspertów najlepiej sprawdzają się w warunkach miejskich.

Od dawna rośliny są efektownym elementem dekoracyjnym w miejscach użyteczności publicznej. Poprawiają miejski design, dodają świeżości i elegancji, wprawiają w dobry nastrój. Obszerne połacie betonu, czy kostki brukowej bez roślin, choćby wysepki naturalnej zieleni i kwiatów nie są miejscami, do których wraca się z przyjemnością.

 
e-Grajewo.pl

Gdyby magistrat sam wyhodował sadzonki to byłoby się czym chwalić a on po prostu zamówił je z naszych pieniędzy. Czy można wiedzieć od kogo te sadzonki zostały zamówione ?
Napisał: miras dodano: 2019-12-05 07:57:58

i co roku to samo tysiące roślin jednorocznych..... nie lepiej obsadzić miasto bylinami ?
Napisał: grajewiak dodano: 2019-12-05 08:10:46

No co ty "grajewiak" niedzisiejszy jesteś? Urzędnik też z czegoś musi żyć.
Napisał: floricus dodano: 2019-12-05 09:16:24

Kwiatki się sadzi w TLENO-dajne drzewa wycina !! jedna wielka PARANOJA !! Aha sadzą też trujące tuje Gratuluję "pomysłu" !!
Napisał: ona dodano: 2019-12-06 01:32:24

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.