Wieści z Niećkowa

aktualizacja: 2019-12-04 16:32:34     nr wiadomości: 40922     przeczytano: 3228     Ilość komentarzy komentarze: 0

3 grudnia br. w  siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbył się Wojewódzki konkurs wiedzy o pszczelarstwie. W zmaganiach uczestniczyło 38 uczniów z 25 szkół średnich województwa podlaskiego.

Miło nam poinformować, że Rafał Tyszko uczeń klasy drugiej Technikum w Niećkowie w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zdobył zaszczytne III miejsce.

Konkurs wiedzy o pszczelarstwie, samorząd województwa podlaskiego zorganizował po raz pierwszy. Polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez członków komisji konkursowej, w skład której weszli osoby posiadające długoletnie doświadczenie i wiedzę związaną z tematyką pszczelarstwa. Jego głównym celem było zachęcenie młodego pokolenia do obserwowania i zainteresowania życiem pszczoły miodnej, jak również przybliżenie wiedzy z zakresu znaczenia produktów pszczelarskich dla zdrowia i życia człowieka.

Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.