Wykluczenie "wykluczonych"

aktualizacja: 2015-07-09 13:53:50     nr wiadomości: 25788     przeczytano: 5482     Ilość komentarzy komentarze: 3

To może być największa „unijna” klapa Łomży. Chodzi o warty około 6,5 miliona złotych projekt „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”.

Głównym jego celem było podłączenie internetu dla pół tysiąca „wykluczonych” mieszkańców miasta, a przy okazji zbudowano kilkanaście kilometrów sieci światłowodowej łączącej większość miejskich szkół i placówek. Problem polega na tym, że na trzy miesiące przed ostatecznym – kilkakrotnie już wydłużanym - terminem zamknięcia i rozliczenia projektu leży on dokumentnie. Zaangażowani w jego realizację kłócą się już chyba o wszystko. O pieniądze za dodatkowe prace, o jakość zainstalowanych urządzeń, a nawet o definicję pojęć. Efekt jest taki, że do zbudowanej sieci podłączono zaledwie około 370 beneficjentów, po czym w maju cała sieć została wyłączona i od tamtej pory, poza pismami, praktycznie nic się nie dzieje. Rozczarowani, teoretycznie podłączeni do darmowego internetu, łomżanie chcą się wycofać z projektu, a zarządzający unijnymi środkami, za które wybudowano sieć grozi, że Łomża będzie musiała oddać całą pozyskaną pulę środków wraz z odsetkami. (źródło: 4lomża.pl)

czytaj więcej:
Klapa warta miliony

 

u nas było by podobnie z basenem, żeby został tamten burmistrz. na 100% miasto musiało by zwracać kase.
Napisał: widziałem - pracowałem dodano: 2015-07-09 14:02:13

Na najuboższych można najwięcej zarobić. Trzeba jedynie mieć specyficzną osobowość. Popularnie nazywa się takiego kogoś hiena. To bezwzględna, zimna, pozbawiona wyższych uczuć jednostka, która potrafi zagryźć nawet własne młode.
Napisał: Zybbi dodano: 2015-07-09 16:15:43

a kto rządzi w Łomży -jaka partia?
Napisał: rysiek dodano: 2015-07-12 15:03:13

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.