poniedziałek, 27 września 2021

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 5663 wyświetleń

Eko-aktywny Radziłów

Eko-aktywny Radziłów

Gaz – System ogłosił laureatów IX edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, kierowanego do samorządów, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych na projekty ekologiczne.

- W naszej codziennej działalności dbamy o środowisko naturalne i kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju. Cieszy nas ogromnie, że samorządy, placówki oświatowe oraz organizacje pozarządowe swoim zaangażowaniem po raz kolejny potwierdziły, że aktywnie i z wielkim entuzjazmem podchodzą do kreowania postaw ekologicznych i tworzenia kapitału społecznego ukierunkowanego na zrównoważony rozwój – mówi Mariusz Kozłowski, rzecznik prasowy spółki, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej.

Celem konkursu jest dofinansowanie realizacji autorskich pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego oraz aktywizacja lokalnej społeczności do działań na rzecz poszanowania i ochrony środowiska. W tym roku na konkurs wpłynęło łącznie 112 wniosków, dofinansowanie otrzymają 22 projekty.

Na liście laureatów znalazł się projekt "EKO-Aktywni i Kreatywni"  Ochotniczej Straży Pożarnej w Radziłowie, zakładający przeprowadzenie warsztatów z upcyklingu, ekologicznych, sadzenia drzew i krzewów oraz konkursów ekologicznych z nagrodami.

Z województwa podlaskiego dofinansowanie otrzymają także projekty: Podlaskie Ekoludki – Szkoły Podstawowej Innowacyjnej Edukacji w Białymstoku, Dziki Zakątek – Przedszkola Samorządowego nr 53 im. Marii Kownackiej "Plastuś" w Białymstoku oraz Zielony Kącik - Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach.


Gratulujemy!
e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

Oj! Nie sądzę, że to działanie poprawi nasze środowisko. Zdecydowanie działanie to jest raczej populistyczne i tylko.

Co ty możesz wiedzieć droga Kasiu

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.