niedziela, 19 września 2021

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 2529 wyświetleń

Grajewscy policjanci uczcili 102 rocznicę powstania Polskiej Policji

Grajewscy policjanci uczcili 102 rocznicę powstania Polskiej Policji

Grajewscy policjanci uczcili 102 rocznicę powstania Polskiej Policji. Dzisiejszy dzień był okazją by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia grajewscy policjanci obchodzili dziś uroczystość 102 rocznicy powstania Polskiej Policji.
Z powodu pandemii tegoroczne obchody Święta Policji  miały szczególny przebieg, nie było gości ani dziennikarzy. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.
W trakcie ceremoniału nowe dystynkcje założyło 31 funkcjonariuszy grajewskiej komendy Policji. Wśród awansowanych był 1 oficer, 13 aspirantów i 12 sierżantów. Akty mianowania na wyższy stopień służbowy odebrało też 5 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych Policji.

W podziękowaniu za sumienną postawę i szczególne zaangażowanie w walkę z pandemią policjant grajewskiej komendy został wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.
Minione miesiące były czasem trudnej i wytężonej służby grajewskich funkcjonariuszy, związanych z wykonywaniem zadań przy zwalczaniu pandemii Covid-19.

Podczas tegorocznego Święta Policji obecny był również nowo przyjęty policjant, który ślubował „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia..”.
Rotę ślubowania od nowego funkcjonariusza przyjął Komendant Powiatowy Policji w Grajewie młodszy inspektor Adam Brodowski.

Szef grajewskiej jednostki Policji gratulując awansów policjantkom i policjantom podziękował za ich ciężką i ofiarną służbę. Na ich ręce złożył także podziękowania dla ich rodzin, za wyrozumiałość i cierpliwość, wsparcie i dzielenie trudów, jakie niesie ze sobą służba w Policji.
Była to również okazja, aby podziękować pracownikom cywilnym grajewskiej komendy Policji za ich zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu codziennych obowiązków.

KPP w Grajewie

Komentarze (4)

Ile będziecie świętować caly rok, udzielcie odpowiedzi dlaczego obcokrajowiec poszkodowany w wypatku nie moze do was sie dodzwonic,?

Nie, nie, nie - trzeba trochę zmienić pewne słowa na bardziej stosowne.
Powinno być ''Grajewscy policjanci uczcili 102 rocznicę powstanie polskiej policji służącej Izraelowi'' To by było bardziej w punkt.

Bo może nie było żadnego wypaTku?

wszyscy w maskach?
a czy badanie alkotestem do którego dmuchają kierowcy, zatrzymani jeden po drugim w długiej kolejce przed 7mą na Elewatorskiej, jest zgodne z reżimem sanitarnym, czy nie ma żadnych zagrożeń?
wyglądało to kiepsko ale może przesadzam :(

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.