czwartek, 2 maja 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 7733 wyświetleń

Nowe władze grajewskiego PSL

Zakończyła się kampania sprawozdawczo-wyborcza w Polskim Stronnictwie Ludowym. Z powodu pandemii została przeniesiona z roku 2020 na rok bieżący.

W dniu 19 września 2021 r. na Powiatowym Zjeździe Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego wybrano nowe władze w organizacji.

Skład Zarządu Powiatowego PSL w Grajewie:

Prezes - Stanisław Szleter,

Wiceprezes - Wojciech Grochowski,

Wiceprezes - Stanisław Kossakowski,

Sekretarz - Ewa Ostrowska,

Skarbnik - Grzegorz Puławski,

oraz członkowie: Ewelina Ajdyn, Leszek Czyżewski, Witold Grunwald, Krystyna Jankowska, Marek Kapusta, Tadeusz Kozikowski, Ewelina Kuczyńska, Krzysztof Kulikowski, Janusz Marcinkiewicz, Mirosław Rainko, Michał Zarzecki, Jan Zawadzki, Robert Ziemkiewicz.

 

Pan Stanisław Szleter został wybrany na Prezesa jednogłośnie i podobnie, jak większość członków Zarządu Powiatowego, pełni tę funkcję po raz kolejny. W trakcie zjazdu wręczono legitymacje nowym członkom, którzy wyrazili chęć wstąpienia do organizacji o ponad 120-letniej tradycji!  Nazwą PSL partia posługuje się od 118 lat.

Prezesem Zarządu Wojewódzkiego PSL w Białymstoku, wybranym na VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów PSL w dniu 2 października 2021 r. został Stefan Krajewski, który uzyskał 107 głosów (jest także Posłem na Sejm RP). Drugi kandydat do tej funkcji Wiesław Żyliński otrzymał 15 głosów.


Wyniki wyborów w głosowaniu na Prezesa PSL podczas kongresu, który odbył się w Warszawie w dniu 4 grudnia 2021 r.:

Władysław Kosiniak-Kamysz 742 głosy,

Stefan Krajewski  87 głosów.

Władysław Kosiniak-Kamysz ponownie został prezesem PSL na kolejną kadencję.


Czterech kandydatów ubiegało się o funkcję Przewodniczącego Rady Naczelnej PSL:

Andrzej Grzyb, Dariusz Klimczak, Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski.

W drugiej turze głosowania wygrał Waldemar Pawlak otrzymując 408 głosów, pokonując Dariusza Klimczaka (373 gł.).


Członkiem Rady Naczelnej PSL ponownie wybrano Wojciecha Grochowskiego.

Rada Naczelna jest najwyższą władzą w partii między kongresami i liczy do 130 członków.  Delegatami Powiatu Grajewskiego na Kongres PSL byli: Stanisław Szleter, Wojciech Grochowski, Witold Grunwald. W kongresie uczestniczyli także jako goście: Ewelina Ajdyn, Ewelina Kuczyńska oraz Michał Zarzecki Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Białymstoku.

 

czwartek, 2 maja 2024

Budowa obwodnicy Łomży (wideo)

czwartek, 2 maja 2024

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Komentarze (12)

Jak dostać się do waszej partii?

Bardzo dobrze ze cos sie ruszylo w Grajewie, nie tylko jeden PiS, Narodowcy i Kosciol, tylko nie wiadomo jak z tym wszystkim poradzi Portal e- Grajewo czy beda dopuszczane Komentarze dotyczace rozwoju Grajewa, czy beda same modlitwy i ktytykowanie newygodnych wypowiedzi dla dobrej zmiany.

Braaaaawo!!!!! Stas i Krystyna, trzymam kciuki!

Anna dwie krowy i jednego parszuka i bedziesz w PSL!

Podnieś wiek emerytalny

Anna lepiej zapisz się do PIS lepsze profity idź do biura poselskiego może znajdzie się tobie jakieś kierownicze stanowisko.

Tylko c?ężka praca od dziś może przynieść sukces wyborczy. Potrzebni będą ludzie, którzy będą pracować swoich pożytków zapomniawszy. Po owocach nas poznają

Podnieśli wiek emerytalny, 30 - letnia umowa z ruskami na gaz, dotacja z budżetu POLSKI na strefę euro do unii chociaż nie jesteśmy itd, itp. Oto wizytówka peselu.

Większość to w pewnym sensie bogaci ludzie prezes banku. dyrektor banku .kierownicy.wojt A gdzie miejsce dla zwykłych ludzi ?

Ci co na nich głosują to chyba się tego wstydzą a nie powinni powinni się wstydzić cio dają się nabrać na Polski Wał.

Teo! Te wszystkie partie w Polsce powinny się nazywać od " Towarzystwo ...."

Na te Towarzystwa... musi niejednokrotnie pracować człowiek (bez szerokich pleców) za dwóch, za minimalną stawkę aby utrzymać te "gangi swojaków"; zapewnić im premie, dodatki, nagrody...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.