sobota, 27 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 4310 wyświetleń

Podopieczny WTZ zajął II miejsce w Konkursie PFRON-u

Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Wanda Elżbieta Mieczkowska Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego mieli dzisiaj okazję i przyjemność uczestniczyć w miłym wydarzeniu, a mianowicie wręczeniu dyplomu oraz nagrody za zajęcie II miejsca w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych „Życie jest podróżą” etapu wojewódzkiego, podopiecznemu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie -Karolowi Rozwadowskiemu. 

 

Wielobarwna i przepiękna praca zatytułowana „Płynąć przez życie” powstała w pracowni introligatorskiej pod opieką instruktora Emilii Klimaszewskiej. Wręczenia dokonała dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Białymstoku Grażyna Bogdańska, która przyjechała specjalnie na tę okazję. 

 

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Marty Gutowskiej Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie, która jest bardzo dumna z Karola, jak i pozostałych utalentowanych podopiecznych.

Starosta Grajewski również wręczył laureatowi mały upominek, gratulując wygranej i życząc powodzenia w następnym etapie Konkursu. 

 

GRATULACJE!

 

Komentarze (8)

Brawo dla Pana Karola.Super ,że są ludzie którzy doceniają talent takich osób jak P.Karol.Gratuluje

Piękny obraz, gratulacje panie Karolu. :)

Piękne spojrzenie na świat.
Pan Karol uchwycił zamknięte czasy, izolacje ludzi. Nie ma ani jednych drzwi, tylko okna i życie w zamknięciu. I ten parasol... próba uniknięcia utonięcia m.in. w samotności....
Technologii jak i ludzi nie widać, ale jest ona zamknięta w budynkach. To jest głębokie spojrzenie na świat! Niby takie proste z zewnątrz... a jednak! Każdy inaczej może odczytać przesłanie.
Gratulacje Panie Karolu!

Piękny, BRAWO.!!!

Przepiękny obraz. Wyrazy uznania dla P. Karola :)

piękna praca...

Zdolny człowiek, mimo wielu trudności. Gratulacje. :)

Obraz jest świetny! Gratulacje. Chciałabym mieć go na ścianie.
Ale w tym krótkim tekście 4 czy 5 razy użyto słów: podopieczny, pod opieką. No NIE! Uczestnicy WTZ nie są niczyimi 'podopiecznymi'. W warsztacie dorośli ludzie z niepełnosprawnością intelektualną przygotowują się do pracy, do samodzielnego życia i realizują swoje zainteresowania. Z profesjonalnym wsparciem osób do tego przygotowanych. Jak w tak infantylny i protekcjonalny sposób będzie się o nich ciągle pisać to nigdy nie zrealizują swoich marzeń i potrzeb o tym niezależnym życiu - oczywiście z koniecznym wsparciem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.