czwartek, 2 maja 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 4040 wyświetleń

Powiat grajewski świętował 25-lecie powstania

27 lutego 2024 r. Powiat Grajewski obchodził święto Jubileuszu 25-lecia ustanowienia. Kiedy 5 czerwca 1998 roku Sejm uchwalił reformę administracyjną, obok już istniejących w polskim porządku prawnym gmin powołano do życia samorządy wojewódzkie i powiatowe. Powiaty stały się swoistą klamrą, łączącą obszary zadań administracji gminnej oraz administracji wojewódzkiej i państwowej. Reforma była zwieńczeniem prowadzonej od przełomu 1989 roku dyskusji o ustroju polskiego samorządu terytorialnego. Ostatecznie za najlepszy uznano model, w którym nowo powstałe powiaty przejęły na siebie obowiązki wykraczające poza obszar odpowiedzialności gmin, a jednocześnie niewypełniające misji powierzonej administracji wojewódzkiej. 

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez JE Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego – Biskupa Łomżyńskiego, która odbyła się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Podczas mszy modlono się za minione 25 lat tworzenia, rozwoju i umacniania się samorządu oraz za pomyślność na następne jubileusze.

 

Część oficjalną jubileuszu, która miała miejsce w Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie, zaczął od powitania gości Starosta Grajewski Waldemar Remfeld. Następnie rys historyczny, dotyczący przemian ustrojowych, związanych z powiatami przybliżył zebranym Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie Jarosław Kozikowski. 

W dalszej kolejności Starosta Grajewski Waldemar Remfeld opowiedział o przedsięwzięciach i inwestycjach, które Powiat już zrealizował, bądź jest w trakcie realizacji. W tle do referatu goście mogli obejrzeć foto prezentację, przedstawiającą omawiany temat. 

Podczas uroczystości wręczone zostały złote Medale za Długoletnią Służbę przyznane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Medale wręczyła Wicewojewoda Podlaski Ewa Kulikowska. Odznaczeni to: Aneta Kozikowska i Iwona Zaborowska.

Kulminacyjnym punktem programu było wręczenie medali okolicznościowych, wybitych szczególne na tę okazję, osobom ściśle współpracującym z Powiatem Grajewskim, radnym wszystkich kadencji oraz wieloletnim pracownikom Starostwa Powiatowego w Grajewie. 

 

Na zakończenie odbyły się wystąpienia osób, które gratulowały jubileuszu, dziękowały za wieloletnią i owocną współpracę oraz życzyły następnych tak pięknych jubileuszy. 

Uroczystość przebiegała w wyjątkowej atmosferze, szczególnie dla radnych poprzednich kadencji, którzy spotkali się po raz pierwszy od wielu lat. Był to moment wielu wzruszeń i wspomnień związanych ze wspólną pracą tworzenia historii powiatu. 

 

Uroczystość poprowadził Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie Bogdan Kulesza. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Grajewie oraz Chór Most the Music działający przy Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie. Pomoc przy obsłudze zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. 9 PSK w Grajewie. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu facebook’a Powiatu Grajewskiego.

 

czwartek, 2 maja 2024

Budowa obwodnicy Łomży (wideo)

czwartek, 2 maja 2024

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Komentarze (6)

Sami siebie wybierają, sami siebie nagradzają. 25 lecie to dla całej społeczności powiatu grajewskiego, a nie tylko dla wybranych.

Utworzenie powiatów to nic innego jak powiększenie w znaczny sposób, nikomu nie potrzebnej administracji publicznej przez rządu postkomunistów z SLD... W celu rozszerzania potencjalnych wyborców

Świeto ale czyje?

Wszyscy ważni nagrodzeni medalami. Ciekawe czy również pracownicy, którzy na to rzeczywiście pracowali? Radni przecież nie piszą uchwał, nie robią zestawień, nie składają wniosków, ale laury zbierają.

Od lat tak samo wierchuszka się bawi, /

Grajewiak - trafnie to ująłeś. Proszę popatrzeć jaka frekwencja w kościele, ławki swiecą pustkami./

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.