Święto Wojska Polskiego

aktualizacja: 2019-07-30 15:13:40     nr wiadomości: 39824     przeczytano: 3382     Ilość komentarzy komentarze: 0

12.08.2019 r. -  obchody Święta Wojska Polskiego

Uroczystości rozpocznie o godz. 13.00 Msza Św. pod przewodnictwem JE ks. Bp. Tadeusza Bronakowskiego – kościół pw. Trójcy Przenajświętszej;

Od 13.40 planowany jest przemarsz z kościoła do miejsca uroczystości – Pomnik Niepodległości ul. Strażacka.

O godz. 15.00 uroczysty apel, w ramach którego zostanie wciągnięta flaga i odśpiewany hymn, wręczone awanse, medale i wyróżnienia, modlitwa za poległych, odczytany apel pamięci i salwa honorowa oraz złożenie wiązanek kwiatów. Całość oficjalnych uroczystości zakończy odegranie pieśni reprezentacyjnej WP oraz defilada pododdziałów.

O godz. 16.00 piknik wojskowy, w ramach którego będzie można bezpłatnie poczęstować się grochówką żołnierską, zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego (13 batalionu lekkiej piechoty z Łomży oraz 14 dywizjonu artylerii przeciwpancernej z Suwałk), straży pożarnej i policji z Grajewa, pokaz walki wręcz żołnierzy 14dappanc, odbędą się gry, konkursy i zabawy dla dzieci – parking przy starostwie powiatowym.

Asystę wojską stanowić będzie Kompania Honorowa z 14dappanc oraz Orkiestra Wojskowa z Siedlec.

Zapraszamy 

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.