niedziela, 19 września 2021

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 2860 wyświetleń

Termomodernizacja kolejnych bloków SMLW

Termomodernizacja kolejnych bloków SMLW

Trwają zaplanowane prace budowlane w budynku wielorodzinnym Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Grajewie na os. Południe. Tym razem termomodernizacja prowadzona jest w bloku nr 5 (następnie w 11).


- Chęć podobnej inwestycji mogą zgłosić mieszkańcy innych bloków. Warunkiem jest ponad 50% chętnych zamieszkałych w danej nieruchomości. Na wniosek jest wszczynana procedura,  po wyrażeniu zgody zwiększona zostaje stawka funduszu remontowego - mówi nam Paweł Kurzątkowski, Prezes Zarządu SMLW w Grajewie.

Korzyści to mniejsze straty po dociepleniu fundamentów i ścian, co przekłada się następnie na niższe koszty utrzymania, zwiększa się też atrakcyjność budynku, który zostaje pokryty nową elewacją.

Zadanie będzie kosztowało ponad 320 tys. zł, SMLW uzyskała premię termomodernizacyjną z Funduszu Termomodernizacji i Remontów z BGK, która przysługuje inwestorom korzystającym z kredytu i spełniającym potrzebne warunki.

e-Grajewo.pl

 

zobacz też:
- Kolejny blok zostanie ocieplony

 

Komentarze (5)

Dlaczego ocieplane są bloki tylko na Południu? A starsze bloki na Centrum to co? Tylko czynsz płacić coraz wyższy!!!!

Zadziwiające, że trzeba zwiększyć stawkę funduszu!!! Mieszkam w swoim bloku 25 lat i była malowana klatka bodajże 2 razy. To gdzie te pieniądze z funduszu naszego bloku są?

Jak jest taka niska stawka na fundusz remontowy to mało co się da zrobić....

,bloki na południu 24, 25, 26 tez sa w nie lepszym stanie moze tez pora cos zdzialac bo o balkonach to juz w ogole nic nie wspomne.. gdzie sa pieniadze z funduszu? tylko podwyzki a nic nie jest robione masakra co ta spoldzielnia robi te bloki co wyzsze stopnie mieszkaja to caly czas jest cos robionego a tu nic

Może trzeba zacząć od jednych z pierwszych bloków w Grajewie. Bloki na osiedlu 1000-lecia przede wszystkim wymagają ocieplenia !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.