niedziela, 28 kwietnia 2024

• 3666 wyświetleń

WARMIA Grajewo - KS Michałowo 0:1

WARMIA TRACI PUNKTY U SIEBIE

Mocno rozczarowani kibice opuszczali grajewski Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego po przegranej 0 : 1 ich ulubieńców z KS Michałowo. To był chyba najsłabszy mecz Warmii w rundzie jesiennej. Goście skrzętnie wykorzystywali błędy obrony, a do tego w przodzie zbrakło skutecznego uderzenia i punkty wywieźli goście.

Już pierwszy atak Michałowa pokazał, że będą bardzo groźni.  Łukasz Wojno zagrał do Kacpra Szadłowskiego, a jego uderzenie pięknie obronił Filip Święciński, który później wiele razy uratował gospodarzy przed stratą gola. W 8 minucie Jakub Korotkiewicz znalazł się przed bramkarzem i Filip popisał się przepiękną obroną. Kilka minut później Wojno marnuje dobrą okazję do prowadzenia. Dopiero w18minucie Warmia zagroziła bramce gości, jednak Dawid Kalinowski strzela w nogi bramkarza. W odpowiedzi Szadłowski strzela wprost w bramkarza. W 28 minucie Dawid Kalinowski strzela głową tuż obok słupka. Klika minut później uderzenie  z rzutu wolnego Edisona wybija w pole Damian Makowski. W 38 minucie Michałowo bezlitośnie wykorzystuje kolejny błąd obrony miejscowych i po wrzutce z lewej strony Wojno, Szadłowski kieruje piłkę do siatki.

Po przerwie kibice spodziewali się zdecydowanego szturmu na bramkę rywali. Tyle, że zabrakło pomysłu na wykończenie kilku podbramkowych sytuacji. A goście konsekwentnie grali z kontry i wiele ich akcji było bardzo groźnych. Ale swój dobry dzień miał Filip i nie pozwolił strzelić sobie kolejnego gola. Natomiast w końcówce gospodarze rzucili się do ataku. Swoją okazję miał Dawid Kalinowski, ale jego uderzenie w 58 minucie trafia w bramkarza. Tuż przed końcowym gwizdkiem Michał Kosikowski traci piłkę w polu karnym. Próby zdobycia bramki przez Edisona kończyły się na bramkarzu lub piłka przelatywała obok słupka. I tym samym mecz zakończył się wygraną gości.

Szkoda tych trzech punktów straconych u siebie. Ale jak się popełnia tyle błędów i wykazuje słabą skuteczność, to tak się kończy. Teraz przed Warmią za tydzień mecz u siebie z Krypnianką i powinna to być dobra okazja do rehabilitacji.

WARMIA GRAJEWO -KS MICHAŁOWO ):1 (0:1).

Bramki: 0 : 1 – Kacper Szadłowski 38.

WARMIA: Święciński -Edison, Mazurek (65 Wójcicki), Mikucki, Szybajło, Śleszyński, Kossyk, R. Kalinowski, Bukowski (75 Stawiecki), D. Kalinowski, Michał Kosikowski. Trener: Kamil Randzio.

KS MICHAŁOWO: Makowski – Bohdziel, Kuźma, Małyszko, Korotkiewicz,Wojno, Zabrocki, Szadłowski, Grabowski (64 Tomczyk), Koźlik, Sawicki (82 Doroszko).Trener:Grzegorz Szymański.

Żółte kartki:Małyszko, Sawicki (Michałowo).

Sędziowali: Damian Tanajewski jako główny raz Robert Dąbrowski i Jakub Kaseja (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).